Wirtualna wymiana grup uczniów maj 2021

Wirtualna wymiana grup uczniów maj 2021

Wirtualną wymianę grup uczniów zorganizowała szkoła partnerska z Sycylii w dniach 24 – 26 maja 2021. Wymiana nie mogła odbyć się w sposób tradycyjny z powodu panującej na świecie pandemii Covid-19. Ze Szkoły Podstawowej nr 4 w wymianie wzięło udział 15 uczniów z klas szóstych i 2 nauczycieli języka angielskiego.

Spotkanie odbywało się online z wykorzystaniem aplikacji Google Meet przez trzy kolejne dni w godz. 10 – 13. Pierwszego dnia nasi uczniowie korzystali z sali komputerowej, a natomiast w kolejnych dniach z powodu odbywających się egzaminów klas ósmych korzystali z telewizora w s.11 i własnych telefonów lub tabletów, które umożliwiały np. udział w konkursach internetowych lub głosowaniu (w konkursie fotograficznym).

Spotkanie było podsumowaniem naszych działań projektowych, obejrzeliśmy stworzone podczas projektu produkty końcowe np. prezentacje multimedialne na temat obszarów chronionych, prace uczniów, przedstawienia teatralne; wzięliśmy udział w quizach internetowych o tematyce przyrodniczej i ekologicznej oraz malowaliśmy farbami płytki gipsowe w sycylijskie wzory zgodnie z filmem instruktażowym, przedstawionym przez szkołę z Sycylii.

Uczniowie byli zainteresowani zajęciami i chętnie brali udział w proponowanych aktywnościach, mieli także okazję zobaczyć na filmach bądź prezentacjach, jak wyglądają szkoły partnerskie i jaki system szkolny funkcjonuje w danej placówce.


Strona do prawidłowego działania używa cookies Więcej informacji

Informacja prawna: Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij