ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody.

Święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992, obchodzone corocznie 22 marca.

Powodem powołania tego święta był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Ideą obchodów jest uświadomienie państwom członkowskim wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na ich kondycję gospodarczą
i społeczną. Światowy Dzień Wody 2021 obchodzony jest pod hasłem „Docenianie wody”. Według danych ONZ wody zaczyna brakować w miejscach, w których dotychczas było jej pod dostatkiem.

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Chełmie aktywnie włączyli się
w obchody Dnia Wody w ramach realizacji projektu „Szkoła ćwiczeń”. Młodzież z tej okazji przygotowała prezentacje i doświadczenia z wodą, które zostały udostępnione społeczności szkolnej celem zwiększenia świadomości społecznej dotyczącej roli, jaką woda odgrywa
w naszym życiu, ale też zagrożeń, jakie niesie ze sobą „kurczenie się” jej zasobów.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/wirtualny/ekoszkola.eu/public_html/wp-content/themes/wirtualny/single.php on line 94

Strona do prawidłowego działania używa cookies Więcej informacji

Informacja prawna: Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij