ŚWIATOWY DZIEŃ LASU

21 marca 2021 r – Światowy Dzień Lasu

„Nauka w las nie wiedzie, a z lasu wyprowadza”

Młodzież i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Lasu. Uczniowie klas VI uczestniczyli w prelekcji przeprowadzonej przez pracownika Lasów Państwowych Nadleśnictwa Chełm pana Piotra Kosmali na temat „Od nasionka
do drzewa”.

Uczniowie przygotowali: prezentacje, plakaty i   prace plastyczne w różnych technikach.  Prace dotyczyły typów lasów, pięter lasu, jego funkcji, mieszkańców i zasad właściwego zachowania się podczas przebywania na ich obszarze.

Opracowane materiały zostały udostępnione społeczności szkolnej celem zwiększenia wśród uczniów świadomości na temat ważnej roli lasów w życiu i gospodarce człowieka.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/wirtualny/ekoszkola.eu/public_html/wp-content/themes/wirtualny/single.php on line 94