Inscenizacja przedstawienia pt. „The tree”

Klasa 6 d pod opieką p.Magdaleny Michalskiej i p.Agnieszki Raczyńskiej – Cyfra przygotowała w języku angielskim inscenizację pt.”The tree” czyli „Drzewo”, którego treść opowiada o zaletach drzew w życiu człowieka, a także o zagrożeniach, jakie współczesny – bardzo cywilizowany i konsumpcyjny świat niesie przyrodzie, a wśród niej drzewom. Przedstawienie zostało przygotowane na konkurs międzynarodowy (między szkołami partnerskimi), który jednak z powodu pandemii covid się nie odbył, ponieważ większość szkół partnerskich prowadziła lekcje online i nie była w stanie nagrać przedstawienia.

Nasze przedstawienie zostało nagrane na DVD i odtworzone podczas wirtualnej wymiany w maju 2021, którą zorganizowała szkoła partnerska z Sycylii. Przedstawienie obejrzały także wybrane klasy SP 4 i jest ono nadal dostępne w bibliotece szkolnej i może służyć jako urozmaicenie lekcji o tematyce ekologicznej. Same przygotowania do przedstawienia rozpoczęły się już w lutym 2020, jednak z powodu trwającej pandemii nagranie nastąpiło dopiero w maju 2021. W przygotowaniu dekoracji pomogły: p.Barbara Sokół-Dobrzańska – nauczyciel plastyki i p.Marzena Drozda – nauczyciel techniki.