Sprawozdanie z wycieczki do Poleskiego Parku Narodowego

Sprawozdanie z wycieczki do Poleskiego Parku Narodowego

W dniu 6 maja 2019r. uczniowie klas 4c i 5c w liczbie 45 osób wzięli udział w wycieczce do Poleskiego Parku Narodowego w ramach projektu Erasmus+ „Przyroda, ekologia i rzemiosło jako dziedzictwo kultury europejskiej”. Na początek uczniowie wysłuchali ciekawych informacji na temat parku jego położenia, krajobrazów, wód, flory i fauny w siedzibie PPN. Pan przewodnik wyjaśnił dlaczego region ten nazywany jest „krainą jezior, moczarów i bagien” i żółwi błotnych. Następnie uczniowie zobaczyli „żłobek żółwiowy”. Mieli okazję podziwiania żywych okazów małych żółwi

Później
wraz z przewodnikiem zwiedzili ścieżkę dydaktyczną „Dąb
Dominik”. Pan przewodnik uczył uczniów rozpoznawać gatunki
drzew, opowiadał o chronionych roślinach rosnących w Parku np.
kopytniku, rosiczce oraz o chroniących zwierzętach mieszkających w
Parku np. żółwiach błotnych, łosiach, bobrach, żurawiach itp.

Największą
atrakcją ścieżki dydaktycznej „Dąb Dominik” jest zarastające
Jezioro Moszne. Dzieci wędrowały do niego drogą leśną oraz
drewnianymi kładkami. Na powierzchni jeziora unosi się kożuch
roślinności (głównie mchów torfowców) nazywany płem bądź
spleją. Po drodze uczniowie mijali różne typy lasów: grądy, olsy
i bory sosnowe.

Na
koniec wycieczki dzieci wzięły udział w ognisku z pieczonymi
kiełbaskami.

Opiekunowie:

Agnieszka Sowa – Zduńczuk,
Maryla Szymańska
i Małgorzata Łydzińska


Strona do prawidłowego działania używa cookies Więcej informacji

Informacja prawna: Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij