Warsztaty garncarskie

Warsztaty garncarskie

W dniu 3 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 4 w Chełmie odbyły się warsztaty garncarskie dla klas 4 – 8, które poprowadził pan Krystian Nowak z Podedwórza. Pan Nowak prowadzi własną pracownię garncarską. Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego od września bieżącego roku szkolnego projektu Erasmus+ pt. „Przyroda, ekologia i rzemiosło jako dziedzictwo kultury europejskiej.” Projekt jest realizowany we współpracy ze szkołami partnerskimi z Portugalii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Czech i Turcji. W każdej ze szkół będziemy się uczyć innego rzemiosła np. w Portugalii będziemy malować na kafelkach, a na Sycylii poznamy tajniki pszczelarstwa. Natomiast w Chełmie zaczęliśmy poznawać podstawy garncarstwa. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom. Każdy uczeń zrobił jedną miseczkę w kształcie serduszka i jednego aniołka, które mogą być prezentami pod choinkę dla rodziców lub rodzeństwa.


Strona do prawidłowego działania używa cookies Więcej informacji

Informacja prawna: Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij