Sprawozdanie z zajęć edukacyjnych w Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Chełmie.

Sprawozdanie z zajęć edukacyjnych w Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Chełmie.

W dniu 10 czerwca 2019 roku pani Barbara Sokół-Dobrzańska-doradca zawodowy i pani Magdalena Michalska-wychowawczyni klasy VIII bwraz z 28-osobową grupą ósmoklasistów wzięły udział w zajęciach edukacyjnych przybliżających pracę w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej na terenie Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Chełmie.

Zajęcia
edukacyjne przeprowadzone zostały na zewnątrz przez pracownika
Oczyszczalni Ścieków „Bieławin”, w ramach

projektu
Erasmus+ pt.” Przyroda, ekologia i rzemiosło jako dziedzictwo
kultury europejskiej”.

Przewodnik omówił projekt zmodernizowania oczyszczalni w latach 2013 – 2015, która jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce, a także przedstawił zalety chełmskiej oczyszczalni czyli zastosowaną technologię - oprócz oczyszczania mechanicznego i biologicznego wykorzystana została gospodarka osadowa, która służy m.in. do produkcji biogazu. Z wytworzonego biogazu powstaje energia elektryczna i cieplna, wykorzystywana na terenie ZWIK. Oczyszczalnia Bieławin utrzymuje wyniki ścieków oczyszczonych zgodne z pozwoleniem wodnoprawnym. Podstawowe parametry takie jak: ilość azotu i fosforu pozwalają spółce wywiązywać się z narzuconych norm prawnych w tym zakresie. Projekt modernizacji oczyszczalni ścieków dotychczas był jedną z największych inwestycji w mieście. Jego wartość po zakończeniu realizacji wyniosła ponad 80 mln. zł. Na realizację projektu MPGK otrzymało dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Wizyta w Miejskiej Oczyszczalni Ścieków „Bieławin” trwała dwie godziny. Młodzież z zainteresowaniem i zaciekawieniem słuchała przewodnika oczyszczalni. Na zakończenie zajęć edukacyjnych ósmoklasiści podziękowali pracownikowi i udali się do szkoły na dalsze zajęcia.

Barbara Sokół-Dobrzańska-doradca zawodowy


Strona do prawidłowego działania używa cookies Więcej informacji

Informacja prawna: Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij