Sprawozdanie z festiwalu przyrodniczego 3 czerwca 2019

Sprawozdanie z festiwalu przyrodniczego 3 czerwca 2019

W dniu 3 czerwca 2019 odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 festiwal przyrodniczy zorganizowany w ramach realizacji projektu Erasmus+ „Przyroda, ekologia i rzemiosło jako dziedzictwo kultury europejskiej” połączony jednocześnie z apelem Samorządu Uczniowskiego, który pomagał w realizacji projektu w II semestrze roku szkolnego 2018/2019.

Na festiwal przyrodniczy, który odbywał się w godzinach od 10 do 14 zostali zaproszeni w dwóch turach wszyscy uczniowie SP4 oraz zainteresowani rodzice i rodzeństwo uczniów. Podczas festiwalu przypomniano w krótkim referacie połączonym z prezentacją multimedialną cele projektu oraz zapoznano uczniów ze wszystkimi produktami projektu. Wszystkie prace plastyczne uczniów oraz zdjęcia z krótkoterminowych wymian grup uczniów znalazły się w postaci wystaw na tablicach stojących, natomiast foldery, kronika projektu i wszystkie pamiątki, jakie dostaliśmy od szkół partnerskich stworzyły wystawy rozłożone na stolikach. Uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele obejrzeli także prezentacje multimedialne i filmy, które powstały w trakcie realizacji projektu.

Koordynator projektu wraz z przedstawicielami SU przeprowadzili szereg konkursów związanych tematycznie z projektem. Dla klas 1-3 zorganizowano konkurs na rozpoznawanie gatunków chronionych fauny i flory (na podstawie zdjęć wykonanych w trakcie realizacji projektu), występujących na obszarach chronionych regionu chełmskiego, konkurs na segregowanie śmieci do odpowiednich pojemników oraz zajęcia plastyczne z wykorzystaniem gliny przeprowadzone przez p.Sokół-Dobrzańską. Dla klas 4-8 przeprowadzono konkurs z różnorodnej wiedzy o projekcie np. z wiedzy o szkołach partnerskich i ich językach narodowych oraz z wiedzy przyrodniczej. Podobnie jak dla klas młodszych odbył się konkurs na segregowanie śmieci oraz zajęcia plastyczne z wykorzystaniem materiałów nadających się do recyklingu np. gazet, butelek plastikowych itp. Zajęcia przeprowadziła p.Sokół-Dobrzańska, nauczyciel plastyki. Nagrodami w konkursach były kalendarze z chronionymi gatunkami flory, produkt powstały w wyniku realizacji projektu oraz długopisy i odblaski z logo projektu.

W festiwalu wzięło udział ok.300 uczniów naszej szkoły oraz ok.50 rodziców uczniów, a także połowa nauczycieli SP4.

Koordynator projektu
Agnieszka Raczyńska-Cyfra


Strona do prawidłowego działania używa cookies Więcej informacji

Informacja prawna: Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij