Dzień bez Samochodu – wrzesień 2018

W związku z realizacją projektu proekologicznego pt. „Przyroda, ekologia i rzemiosło jako dziedzictwo kultury europejskiej” w programu Erasmus+ Szkoła Podstawowa Nr 4 obchodziła Szkolny Dzień bez Samochodu w dniu 27 września 2018, ponieważ 22 września był dniem wolnym od pracy (sobota). Początkowo działania były zaplanowane na 24 września, ale w związku z burzą w tym dniu i bardzo silnym wiatrem zostały przełożone na 27.09.2018.

W tym dniu każdy uczeń i nauczyciel, który przyszedł do szkoły na piechotę lub przyjechał rowerem, otrzymał w nagrodę słodki upominek. Oczywiście wcześniej uczniowie zaangażowani w realizację projektu ogłosili akcję we wszystkich klasach. W ‘kąciku projektu” (tablica na głównym holu szkoły) akcja została także ogłoszona i powstała gazetka informująca, jakie zanieczyszczenie powietrza powodują spaliny samochodowe, a także na godzinach wychowawczych w niektórych klasach 4-8 zostały przeprowadzone zajęcia tematyczne przez wychowawców.